Bolest kolene

BOLESTI KOLENE

imagesBolesti kolene jsou poměrně častou záležitostí a zároveň je také nejčastějším příznakem onemocnění kolenního kloubu. Nabízí se přecházet drobné bolesti a problémy s kolenními klouby. Ale právě tyto drobné bolesti mohou postupem času přerůst v omezující a nesnesitelné problémy kolen. Bolesti kolen mohou mít nejrůznější původ – následek úrazu, přetěžování při sportu, genetické dispozice atd. Důležitá je prevence, včasná a přesná diagnostika a následuje adekvátní léčba.

Rozhodně nejčastější příčinou bolesti v kolenním kloubu je artróza. Většina dostupných zdrojů uvádí, že až 70% lidí po 50. roku života trpí právě zmiňovanou artrózou. Artróza se však stále častěji projevuje již okolo 30. roku. Prvními příznaky jsou právě chronické bolesti bez ohledu na to, zda je člověk v klidu nebo v pohybu. Jako první jsou postiženy nosné klouby, které musejí během pohybu i v klidu nést nejvíce tělesné váhy. Při artrotických změnách dochází v kloubu k úbytku chrupavky. Z toho důvodu dochází nejprve k bolestem kolen při pohybu a postupem času i v klidu.

DALŠÍ PŘÍČINY BOLESTÍ KOLEN

Poranění menisku – nejčastějším příznakem je otok. Tyto problémy nejsou závislé na věku a objevují se stejně často u mladších jako u starších jedinců.

Poranění vazů – poranění vazů nejčastěji postihuje sportovce, kterým způsobuje nestabilitu a nepříjemné pocity. Poranění vazů je nejčastěji řešeno chirurgickou cestou.

Chondropatie (chondromalacie) pately – tato nemoc je způsobena měknutím chrupavky kolenního kloubu. Je typická bolestivost pod pod patellou. Nejčastěji jsou postiženy ženy ve věku od 15 do 35 let.

Osgood-Schlatterova choroba – choroba typická zejména pro adolescenty. Jedná se o aseptickou nekrózu postihující holenní kost (tibii) pod kolenním kloubem. Často se stává, že takovýto problém s časem a dospíváním odezní.

Dna – u pacientů, kteří trpí touto nemocí je často bolest kolenních kloubů přítomna. Jedná se spíše o výjimečnou diagnózu bolesti kolen.

Luxace pately – tento problém je spojen s uvolněním čéšky kolenního kloubu. Může vést až k chronické bolesti kolene.

Bursitida – zánět tíhového váčku v kolenním kloubu, který je nejčastěji způsoben opakovaným namáháním kolene (např. klečení). Poměrně často samovolně odezní, ale roste riziko recidivy.

Osteochondritida – tato choroba se objevuje u adolescentů a probíhá v souvislosti s růstem kosti kolem kloubu.

Bakerova cysta – typickým příznakem je otok v zadní části kolenního kloubu. Velmi často je tento nepříjemný problém kolen doprovázen také natrženým meniskem.

MOŽNOST LÉČBY BOLESTIVÉHO KOLENNÍHO KLOUBU

•    Rehabilitace (fyzioterapie, fyzikální terapie)

•    Stabilizace

•    Repozice

•    Operační zákroky (plastika vazů, endoprotéza…)

Rehabilitace (fyzioterapie a fyzikální terapie) – Moderní fyzioterapie nabízí opravdu širokou škálu možností, jak řešit bolesti kolenních kloubů, které nejsou striktně indikovány k operačnímu zákroku. Fyzioterapeut se může zaměřit konkrétně na kolenní kloub, který je postižen úrazem nebo degenerativním procesem.

Mnohem častěji je však příčina bolesti kolenních kloubů ukryta jinde – v chybném pohybovém stereotypu, nestejném zatěžování končetin, atd. Poté se jedná o tzv. funkční poruchu, která je řešena pomocí nejrůznějších fyzioterapeutických konceptů a metod. K řešení takovýchto problému jsou určeny zejména metody, které jsou založeny na neurofyziologickém podkladu – PNF, metoda Roswithy Brunkow, metody senzomotorické stimulace nebo dynamická neuromuskulární facilitace dle Koláře. Každá moderní ordinace by vám tyto služby měla nabídnout. Stačí jen dobře vybrat.

STABILIZACE KOLENE

Stabilizace kolenního kloubu je možno docílit buď konzervativní cestou, nebo operačním zákrokem. Cílem této léčebné metody je zabezpečit nehybnost daného kloubu. V případě, že je zvolena konzervativní terapie, může být stabilizace provedena podpůrnými fixačními materiály nebo pouhým stabilizovaným postavením končetiny. Jako fixační materiál se nejčastěji používá sádrový obvaz nebo sádrová dlaha.

REPOZICE KOLENE

Cílem této metody je upravit dislokaci kloubu nebo kostních úlomků při zlomenině do fyziologického postavení. Tímto způsobem je poté zajištěna dočasná stabilita. Repozice je prováděna přesným manévrem nebo manévry. Specifické zlomeniny nebo dislokace mají taktéž specifické repoziční manévry.

OPERAČNÍ ZÁKROKY

1. Artroskopie
2. Transplantace chrupavky
3. Osteotomie
4. Rekonstrukce vazů
5. Totální endoprotéza
6. Artrodesa (=ztužení kloubu)

Ad 1. Artroskopie

Artroskopie je menší operační zákrok, který může a nemusí od bolestivosti kolene pomoci. Při tomto operačním zákroku se udělají pouze 2 až 4 otvory v okolí kolenního kloubu, kudy jsou následně vsunuty nástroje. Pomocí artroskopie mohou být ošetřeny poškozené části menisků, chrupavka nebo postižené kolenní vazy. Pacienti mohou po artroskopickém zákroku opustit nemocnici zhruba druhý až třetí den po operaci. Následná pooperační léčba zabere až několik týdnů.

Ad 2. Transplantace chrupavky

Chrupavka má při pohybu v kolenním kloubu a při pohybu obecně velmi důležitou funkci. Tlumí nárazy a dokáže rozložit tlak, který je na ní během stoje, chůze nebo běhu vyvíjen. V současnosti lze kostní chrupavku transplantovat z jednoho místa na druhé. Transplantace chrupavky je nejlepší pro ohraničená místa poškozené chrupavky v jinak zdravém kolenním kloubu.

Ad 3. Osteotomie

V případě chybného postavení kolenního kloubu jej lze léčit také osteotomií. Principem osteotomie je seříznutí kosti nad i pod kolenním kloubem. Poté se koleno umístí do příhodnější zátěžové linie dolní končetiny. Jedná se rozhodně o rozsáhlejší operaci, než je artroskopie. Doba hojení kosti se nejčastěji pohybuje v rozmezí 6 až 8 týdnů a je doporučena samozřejmě také rehabilitace, která by měla vést zejména ke znovuobnovení síly a rozsahu pohybu kolenního kloubu. Osteotomie je určena spíše pro mladší pacienty a úplného uzdravení pacient docílí až po několika měsících.

Ad 4. Rekonstrukce vazů

Tato metoda se nejčastěji užívá při postižení zkřížených vazů v kolenním kloubu. Rekonstrukce znamená vytvoření nového vazu se současným použitím vlastní tkáně pacienta. Operace zkřížených vazů je vysoce specializovaný výkon, a proto je dobré dbát na doporučení na zkušeného operatéra. Technologie pro operaci zkřížených vazů se neustále vyvíjejí a z toho důvodu existuje i několik lehce odlišných postupů, které se rozlišují podle toho, odkud lze odebraný štěp použít (autogenní štěp z vazu patelly nebo štěp ze šlachy ohybače kolenního kloubu).

Pacienti jsou hospitalizováni zhruba 4 dny a poté jsou propuštěni domů. Rehabilitace by měla začít poměrně záhy. Při dodržování a správné volbě rehabilitace je pacientovi umožněna chůze bez berlí zhruba po 3 týdnech a po 6 měsících se může většinou navrátit k fyzicky náročným sportům. I přes svou vysokou specializaci a náročnost patří rekonstrukce vazů mezi vysoce úspěšné operace. Zhruba 90 až 95% pacientů se vrací k aktivnímu stylu života.

Ad 5. Totální endoprotéza

Totální endoprotéza je náhrada buď celého kloubu, nebo alespoň kostních hlavic. Dochází k odstranění původních vazů a malé části kosti. Svaly a šlachy jsou ponechány a následně opět upevněny. Jedná se o rozsáhlý operační zákrok, který s sebou přináší samozřejmě i určitá rizika. Kov je nejčastěji používán jako slitina kobaltu, chromu a molybdenu. Umělá hmota je z vysoce molekulárního polyetylénu. Komponenty jsou do kosti upevněny speciální látkou (polymetylmetakrylátem), často nazývanou „kostní cement“.

Ad 6. Artrodesa (aneb ztužení kloubu)

Při artrodese se rovně seřežou konce femuru a tibie, poté jsou uřezané konce přitlačeny k sobě a v této pozici jsou připevněny sponkami nebo šrouby. Během několika měsíců k sobě kosti přirostou. Koleno se spojí v téměř natažené poloze. Ačkoliv koleno již nikdy nelze pokrčit, nebolí. Končetina je kratší a pacienti chodí s mírným kulháním.
 

Diskuze: Bolest kolene

 1. Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli by mi náhodou nedokázal někdo říct proč mě můžou bolet kolena. Je mi 16, hraju fotbal, ale protahuju se a nemám pocit že bych zrovna rostl. To mi všichni řekli, že je to tím že rostu. Kolena mě bolí už asi tři měsíce. Nevíte někdo co s tím?

  Odpovědět
 2. Dobrý de, chtěla bych se zeptat na bolest kolene ze zadu, jakoby v ohybu. pred dvěma dny jsem si na lyžích prohla koleno opačně a od té doby mě to bolí při chůzi, kidyž mam nohu déle nataženou nebo pokrčenou.zajímalo by mě zda je to jen chvilkova bolest nebo jestli si mam dojít k lekari. děkuji za odpoved

  Odpovědět
 3. To Šavi:
  Ahoj Šavi, hraji závodně fotbal a před nějaký čas jsem měl podobné problémy jako ty. Všichni mi samozřejmě říkali také, že je to z toho, že jsem rychleji vyrostl, že to nic není a že se bolestí brzy zbavím. Na chvíli jsem tomu věřil, ale když moje bolesti kolene pokračovaly dalšího 1/2 roku rozhodl jsem se s tím něco udělat. Vyrazil jsem ke svému doktorovi a ten mě obratem poslal k fyzioterapeutovi, jelikož prý rentgen nic špatného neukázal. Fyzioterapeut mi po poměrně krátkém vyšetření řekl, že špatně zatěžuji nohy při běhu a právě to souvisí s bolestí kolen. Nezbývalo mi nic jiného než mu věřit. Po 3 návštěvách a domácím cvičení jsem se bolestí takřka úplně zbavil. Ukázal mi co a jak lépe používat během chůze a běhu. Když jsem se na to soustředil a dělal to, kolena na to takřka okamžitě reagovala. držím pěsti, ať se bolesti zbavíš stejně rychle jako já.

  Odpovědět
 4. Dobrý den Petro, ve Vašem případě by se mohlo jednat o natažení zadních zkřížených vazů. Doporučuji pro nějaký čas zastabilizovat bolestivý kolenní kloub v neutrální poloze (ani úplné natáhnutí, ani úplné pokrčení) a myslím, že bolesti budou pryč. Využijte například kolenní ortézu, bandáž nebo v případě pokračujících bolestí vyhledejte lékaře.

  Odpovědět
 5. Pokud u vás bolesti kolene přetrvávají, tak navštivte nějakého specialistu (ortoped, rehabilitační lékař, fyzioterapeut)…

  Odpovědět
 6. Ahoj všichni, já mám teď s koleny také problém. O víkendu jsme byli s kamarády na takové menší tůře, bylo to pořád z kopce a do kopce. V průběhu výletu bylo vše ok, nic mě nebolelo, ale když jsme se pak vrátili domů, cítila jsem poměrně velké bolesti kolene. Měla bych to nějak řešit? Nebo to odezní samo? Prosím poraďte…

  Odpovědět
 7. Ahoj, myslím, že stačí když něcháš pár dní koleno odpočinout. Až kdyby byla bolest dlouhodobějšího rázu, tak bych zašel k fyzioterapeutovi. To se stane občas každému, že si přetíží koleno třeba na výšlapu 🙂

  Odpovědět
 8. Poměrně často jezdíme s manželkou na horské túry a výborně se mi osvědčil kinesiotaping. Poprvé jsem si nechal koleno zalepit od odborníka, jelikož mě při delší chůzi bolelo. Teď se před každou větší zátěží lepím sám preventivně a běhám jako kamzík. 😀

  Odpovědět
 9. O kinesiotapingu už jsem také slyšela, ale nevím jestli si chci pokaždé když někam půjdu lepit kolena. Raději bych našla nějaké stálé řešení jak se bolesti kolene zbavit. Nemyslím zrovna operaci nebo tak, ale obtěžuje mě to a ráda bych se toho zbavila definitivně 🙁

  Odpovědět
 10. Lidi, tejpování je sice super, ale jakmile se nebudete správně hýbat a cvičit, tak to samotná "lepící páska" nevyřeší. Musíte jít tomu štěstíčku trochu naproti … 🙂 mějte se krásně

  Odpovědět
 11. Dobrý den,mám dotaz je mi 36 a už asi 5let mě bolí levé koleno jako by uvnitř nahoře.Nebolí mě ale pořád,ale několik dní v měsíci a pak je klid a pak znova.Pak mi to mírně natíká a omezuje mě to v pohybu.Nevíte čím to může být?Nikde jsme se neporanila.Začlo to samo. mějte se KÁJA

  Odpovědět
 12. Kájo, bolest kterou popisujete, tedy bolest bez zřejmé příčiny a k tomu dlouhodobá, na mě působí, že by mohlo jít o některé z kloubních onemocnění. Řekla bych, že o artrózu, ale nejsem odborník, myslím, že byste měla navštívit lékaře, nejlépe ortopeda.

  Odpovědět
 13. Dobrý den, měla bych jednu otázku… Předevčírem jsem začala hrát basketbal a vše bylo v pořádku. Večer jsem dostala křeč do nohy a další den mě bolelo koleno. Nešlo moc ohýbat a ani narovnávat a bolest se pořád stupňuje… Neměli by jste nějakou radu nebo tip co mám dělat??? Děkuji

  Odpovědět
 14. Dobrý den Vivi, podle toho jak bolest kolene popisujete, myslím, že jde o přetížení zapříčiněné právě basketballem, ale jestli bolest do dvou dnů nepřejde, měla byste vyhledat odborníka, alespoň dle mého názoru.

  Odpovědět
 15. Ahoj, mám dotaz, v zimě jsem upadla na lyžích přímo na kolena, ale bolest mě poměrně rychle přešla, teď to cítím při běhání, napadlo mě, že je to kvůli špatným botám, nebo vložce v botě, ale teď mi došlo, že by to také mohl být následek zimního pádu. Co myslíte?

  Odpovědět
 16. Jenny: Tak enzycol jsem myslel, že je hlavně na nemoc Dnu. Já ho na to používám a pomáhá mi. Nevěděl jsem, že se dá použít i na přetížení…

  Odpovědět
 17. No je možné, že ano. Já četl, že je i proti artritidě. Osobně ho neberu, ale prodávám jej a je o něj zájem celkem.

  Odpovědět
 18. Mě bolej obě kolena už od děstství, když jsem šla k ortopedovi, řekl mi, že bolest kolen co pociťuju je daná nějakými řasami co mám v kolenou a že dříve či později, bude potřebna operace, kolena mě po měsíci užívání kloubní výživy už tolik nebolí a na operaci se mi nechce, co myslíte? A propo je mi 25…

  Odpovědět
 19. Dobrý den, mám podobné zkušenosti jako Luna. Bolesti kolene mi byly vysvětleny stejným způsobem, také užívám kloubní výživu a kolena mě nebolí. Diagnóza mi byla určená někdy před pěti lety a koleno sice občas cítím, ale není to nic hrozného. Takže jednoduše kvůli bolesti kolene způsobené řasou na operaci nevyhnutelně nemusíte.

  Odpovědět
 20. Dobrý den. Mohl bych se zeptat, jaký sport při bolesti kolene preferujete? Jistě, bylo mi doporučeno plavání a to mě bohužel příliš nebaví, nevydržím plavat dlouho. prosím vás tedy o radu. Hezký den, Jarda

  Odpovědět
 21. Ahoj Jardo, já tedy v případě bolesti kolene plavu (to je takový základ jak sám říkáte), člověk si zvykne a po nějaké době už mu to ani nepřipadá nijak otravné. A další co je dobré na bolesti kolene je orbitrek. Poměrně kolena šetří a můžete na něm být poměrně dlouho 🙂

  Odpovědět
 22. Dobrý den vespolek, já teď nedávno kvůli bolesti pravého kolene navštívila ortopeda, není to bůhvíjak skvělý doktor, ale dal mi docela dobré rady. Říkal, že chůze je na bolesti fajn, nejlépe v dobrých botách a na měkkém terénu a pak ten orbitrek jak se tu již zmiňoval, takže já bych zvolila nějakou kombinovanou permanentku do fitka, kde bude jak bazén tak orbitrek, pak by vás bolesti kolene neměly trápit 🙂

  Odpovědět
 23. Ahojky, zajímalo by mě jakou máte zkušenost s tejpováním. Mám pocit, že jsem ho viděla právě kvůli bolesti kolene, pomáhá to opravdu? má smysl se o to nějak blíž zajímat? Děkuji

  Odpovědět
 24. Rozhodně ano. Tejpování pomáhá na bolesti téměř celého těla a na bolesti kolene zvlášť. Řekla bych, že je to nejběžnější způsob využití tejpování a technik na zalepení kolene je mnoho, záleží na tom, co vás trápí za problém. Já jsem měla problém se skokanckým kolenem a pomohlo to.

  Odpovědět
 25. mě trápily bolesti kolene hlavně při sportu, zejména při běhání a ortoped mi předepsal nějkou výživu a přešlo to na nějkou dobu, bolest se sice na konec zase vrátila, ale ta výživa opravdu pomohla…

  Odpovědět
 26. Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat: levé koleno bolí i při zátěži 5kg při chůzi se schodů. Když budu v klidu týden 14 dni tak to jde chodit po schodech ale se zátěží jak jsem uvedl je konec srandy nastoupí bolest. Předem děkuji za radu a přeji hezký den.

  Odpovědět
 27. Josefe, nejsem ortoped, ale jestliže pociťujete intenzivní bolesti kolene již při tak nízké zátěži, doporučuji vám určitě navštívit ortopeda či fyzioterapeuta. Třeba jich i vyzkoušejte několik, dokud vám někdo nepomůže, co lékař to názor.

  Odpovědět
 28. Dobrý den v neděli mi křuplo v koleni nebolelo to nic a pak večer když jsem si ohla nohy nešla mi už ohnout a ted to bolí dělá mi to už 3 dny a už mi to jde i do chůze nemohu ani ohnout nohu dneska se mi udělal otok . Předem děkuji za radu .

  Odpovědět
 29. JSEM OD LISTOPADU POATROSKOIPI LEVéHO KOLENE žáDNá VELKá ZMěNA KOLENO Mě STáLE BOLí V DOLNí čáSTI A TO CHLAVNě PřI CHUZI.SKORO PřES DEN BERU IBALGIN NEVíM CO BUDE DáL.

  Odpovědět
 30. Dobrý večer. Před dvěma dny jsem udělala dřep a kolenem mi projela příšerná ostrá bolest. Mám doma malé dítě tudíž chodím do dřepu skoro celý den. No a od té doby mi ta bolest projela pokaždé a. Dnes už mě bolí ať ležím, sedím či stojím nebo jdu. A stále se to stupňuje. Nemáte někdo zkušenost? Nechci hned běhat k lékaři jelikož těžce hledám hlídání a u nás v malém měste je to vždy na celý den.

  Odpovědět
 31. Dobrý den, díky za zajímavý článek i diskuzi. V mém věku už taktéž trpím artrózou, což není zas tak ojedinělé. Snad to nikdo nebude považovat za reklamu, ale od bolesti mi docela dost pomohl gel Biofreeze, zkombinoval jsem to s vhodnými cviky a změnou stravy a cítím se podstatně lépe. Na internetu je naštěstí spousta užitečných informací jako na http://bolesttela.cz/bolesti-kloubu/ Ale každý člověk je jiný. Mě to naštěstí pomohlo, někomu jinému třeba ne.

  Odpovědět
 32. Mně dělali artroskopii v 18ti, prý jak bolesti přestanou, potom mi tvrdili že to přejde po dvacítce, měla jsem problémy už asi od 14ti. Dnes je mi 23 a nohy bolí víc a víc. Jeden doktor mi dokonce řekl, ať přijdu, až mi bude 60, že dřív to řešit nebude. Tak do mě obvoďák rve prášky a nikdo to moc neřeší…

  Odpovědět
 33. zdravim, poslední dobou mě pobolívají kolena, dost sportuji, tak je to nejspíš hlavně z toho, ale ráda bych na to něco, co by mi od toho pomohlo

  Odpovědět
 34. Zdravím, tak určitě by to chtělo v první řadě kvalitní boty, které může doporučit ortoped nebo i nějaká prodejna sportovní obuvy. V druhé řadě gelové vložky do bot popřípadě nějaké ty stahovačky nebo ortézy na kolena. No a to vše se dá ještě vylepšit o nějaký uvolňující gel a protahující cviky :).

  Odpovědět
 35. Dobrý den, mám již delší dobu (cca půl roku) problém s kolenem. Je mi třicet. Mám náročnou práci, kde neustále klekám a tahám těžké věci. Nemůžu vydržet mít nohu delší dobu ohnutou, v noci se budím bolestí. Koleno mě bolí spíše nad kolenním kloubem (spíše k vnitřní straně nohy)a jakoby "uvnitř". Je to velmi nepříjemná bolest, která už téměř některé dny nepolevuje. Bolí to často i při dotyku, – když si na koleno přitlačím. Když si vezmu prášek (doktor mi předepsal aulin) po cca třech hodinách je bolest zpátky a ani během toho úplně nepolevuje. Navíc mám pocit, že mi noha neustále "tuhne". Jakmile chvíli sedím s nohou v jedné poloze nemůžu se pak pohnout. Byla jsem na rentgenu, kde nic nenašli a na boreliozu atd. jsem měla testy negativní. Nevíte, co by to mohlo být, je lepší si vyžádat návštěvu ortopeda?

  Odpovědět
 36. Dobrý den Marie, jestliže rentgent ani vyšetření praktického lékaře nic neodhalil a bolesti kolene pořád přetrvávají, zvláště za takových podmínek a v takové inzenzitě, kterou popisujete, tak byste rozhodně měla navštívit odborníka. Může jít o ortopeda nebo fyzioterapeuta. Každopádně bych vám doporučil vybírat pečlivě, ne každý ortoped v ČR na poliklinikách je dobrý, ba naopak, návštěva špatného ortopeda by vás mohla nejen připravit o peníze, ale také o zdraví.

  Odpovědět
 37. Dobrý den Marie, souhlasím s B.K. kdyby jste byla z jihomoravského kraje doporučil bych jednoho ortopeda ze Znojma, jinak bych zatím doporučil koleno masírovat nějakým gelem, třeba voltaren, konskou mast, nebo nejlépe biofreeze. Vhodná by byla asi i ortéza na stáhnutí kolene.

  Odpovědět
 38. No to mi povídejte. Já měl bolesti kolene kvůli přetěžování při sportu a pan doktor mi předepsal rázovou vlnu, normálně s ní mám dobré zkušenosti, ale tentokrát se mi bolesti kolene ještě zhoršily. Nevím jestli neuměli stroj používat, ale byl to děs.

  Odpovědět
 39. Dobrý den, bolestí kolene trpim už asi ctvrtym rokem. Dvakrát jsem byla u lékaře, který me poslal vždy na stejné rehabilitace. A ty nepomohly. Koleno pořád bolí. Nevím, co s ním mám. Bolest se přenáší i do dolní poloviny nohy a nedávno se mi tam udelaly i čtyři modrinky. Ortezu mam ale tu nemůžu nosit pořad

  Odpovědět
 40. Dobrý den přátelé, jsem nováčkem v této vaší diskuzi o bolesti kolen. Nicméně jsem měl s koleny také problémy, neboť jsem se před 7 mi lety dal na vytvalostní běhání. Při každém sportu, ale i jiném zatížení svalů dolních končetin může nastat i jejich přetížení, ať už děláme sport či činnost špatnou technikou nebo máme geneticky špatnou anatomii kostí, kloubů, šlach a úponů. Vždy je na místě zjistit, co nám problém způsobilo, což je asi to nejtěžší. Nicméně každý problém má svoji příčinu a pokud ji neodhalíme, problém zůstává nevyřešen a vrací se. Ačkoliv jsem před a po běhání pečlivě protahoval svaly DK, dostavily se bolesti na vnější straně kolene. Měl jsem 3 týdny do svého prvního maratonu a byl zoufalý, bolest mě nedovolovala běhat. Je to již 5 let a kinezio taiping byl u nás ještě v plenkách, ale přesto jsem ho zkusil a pomohl mi společně s odpočinkem maraton "přežít". Dnes už vím, že samotný kinezio taiping není úplně všemohoucí. Mám nohy do "O", a tak se mi daleko více přetěžuje vnější strana DK, dlouhý sval lýtkový, napínač stehenní povázky a takě sval hruškovitý. Podařilo se mi zjistit, který typ běžeckých bot mi vyhovuje, vypiloval jsem běžeckou techniku a rok a půl používám masážní válec BlackRoll, který mi ještě před protahování svaly uvolní a promasíruje řádně do hloubky. Ke kinesio taipingu používám videa dole na stránce http://www.kttape.com a masážní válec BlackRoll jsem koupil v prodejně http://www.tejpy.cz Pokud byste někdo s něčím potřebovali poradit, nište mi na m.hojda@centrum.cz

  Odpovědět
 41. Na bolest kolen mi pomáhá konopné mazání Mentholka, vždycky co si kolena namažu cítím úlevu od bolesti, sama jsem tomu nevěrila, ale funguje to.

  Odpovědět
 42. Vidím, že nejsem sám komu Mentholka pomáhá, byl jsem celkem překvapený po použití, teď už mažu pravidelně.

  Odpovědět
 43. Dobrej.. Kolena mě bolí už dlouho a když jsem s tím byla u doktorky, řekla mi, že to mám z růstu a dala mi kapky. Teď se mi z kolem vrkají i kotníky ..:/

  Odpovědět
 44. Dobrý den, já se s koleny trápím už od puberty, kdy mi ortoped řekl, že mě to bolí, protože mi nohy celkově dorůstají. Ale teď, když jsem s dcerou na mateřské, tak je to hrůza, pořád se jenom ohýbám a klekám, koleno mi celé jaksi přeskakuje a dost bolívá. Dostala jsem od rodičů na Vánoce takovou věcičku na domácí elektroléčbu a od bolesti krásně pomáhá, takže já ji můžu jen doporučit!

  Odpovědět
 45. Hubertino, mohla bych se zeptat, jak se ta věcička jmenuje? Taky bych takový zázrak na doma potřebovala. Předem díky.

  Odpovědět
 46. Omlouvám se, je to Cellion, do místa bolesti vysílá slabé elektrické impulzy a postupně se ulevuje. Zvládla bych to i bez toho, ale já už jsem na maličkou začínala být i protivná, když mě to moc bolelo, takže mi to pomohlo i psychicky.

  Odpovědět
 47. A kde se o tom dají zjistit nějaké informace? Nebo mají to třeba někde v elektru, že bych se na to podívala a rovnou třeba vyzkoušela? Děkuji.

  Odpovědět
 48. Nene, v elektru určitě ne. Já jsem to snad ani nikde v obchodě neviděla. Ale jestli chcete info, tak mrkněte na http://www.okamzitauleva.cz/produkty . Tam to naši i objednávali. A prý mají i možnost vyzkoušení, mamka si to na 14 dní nejdřív půjčila, aby viděla, jestli to funguje.

  Odpovědět
 49. Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu co mám dělat. Je mi 24 a pravidelně sportuji. Již nějakou dobu mě vždy tak 3.-4. den na horách na snowboardu začalo bolet pravé koleno. Nikdy jsem to neřešila protože to nebyla nijak závažná bolest. Ale teď mě začalo to koleno bolet i z kola. Když jedu pár kilometrů tak je to v pohodě ale když ujedu cca 60km, tak to začne bolet. Není to nijak nesnesitelná bolest ale cítím to. A bolest pociťuji pak i druhý den při chůzi. Potom ale odezní a vše je v pohodě. Myslíte že mám skočit aspoň na rentgen? Nepřijde mi to totiž nijak závažné, jen je to prostě nepříjemné.

  Odpovědět
 50. Taky jsem to měl ze snowboardu 😀 ale levé koleno. Byl jsem 2x na obstřiku a 10x navštivil rehabilitaci proudem. Teď to po sportu na noc vždycky přemáznu chladivým gelem 🙂

  Odpovědět
 51. Dobrý den včera jsem na zahradce s klukama blbla na trávě a nějakým způsobem jsem si poranila koleno nejdřív jsem na něj nemohla vstát ale pak se to rozhybalo a dnes ráno jsem v stala a bolest co stim mám zajet na pohotovost?

  Odpovědět
 52. Ahoj, hraji fotbal nějakých 10 let, je mi 18. Moje trable s kolenem na pravé noze, začaly cca před půl rokem. Zašel jsem na Ortopedii, paní doktorka mi řekla, že podle rentgenu artrozu nemam což je dobře, ale mám přetíženou chrupavku. Předepsala mi Condrosulf 300(prášky) na 3 měsíce, s tím, že chrupavka by se měla zahojit. Ted po 3 měsících bolest při zátěži cítím stále. Nevíte někdo co s tím? Případně co by mohlo ještě pomoci k zahojení od vitamínu, stravy až po různé bandáže? Děkuji za odpoved:)

  Odpovědět
 53. Ahoj Tomáši,
  měl jsem stejný problém, jedl jsem různé želatiny na chrupavku atd. Chrupavka se mi celkem zpravila až po Colafitu a mazáním gelu biofreeze. Tyto 2 věci zabrali mě a stále je ještě užívám, jelikož sportuji a tedy mám zvýšenou zátěž každý den.

  Odpovědět
 54. Ahoj, před měsícem jsem si pořídila koloběžku. Jako takovou ji považuji za úžasný stroj, ale moje kolena si to nemyslí. Po ujetí více jak 5 km začínají bolet. Vylézt pak schody je téměř nemožné. Přiznávám, že hovořit u mě o nadváze je hodně jemné. Kolena mě bolela jen velmi sporadicky. Většinou jen jedno a max jednou do roka. Při standartní chůzi problém není. Až ta koloběžka! Bratr mi radil, ať si koupím mast na klouby, ale pro koně, že je v tom více účinných látek. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za rady!

  Odpovědět
 55. Dobrý den

  už asi 10 dni mám v kolenim zahybu otok a podle obvodni lékařky je to bakerova cysta a poslali mě na ortopedii ale tam mě vezmou až za měsíc. Ta bolest je hrozna a boli i cele lytko a dost mě to omezuje v pohybu. Žádný úraz kolene jsem neměla ale léčím se s vyhrezlou plotenkou a suzenymi pánevními kanalky. Nesetkal jste se s tim někdo? Už se to nedá vydržet a jsem z toho zoufala

  Odpovědět
 56. Ahoj, ze sportování mě taky bolívala kolena.Mazání někdy nestačí a prášky mi dělají zle. Někdo tady zmínil v diskuzi Cellion. Měla jsem možnost to vyzkoušet a celkem to u mě fungovalo. Jsem časově dost vytížená a vyhovovalo mi, že jsem mohla bolest zmírnit kdykoliv mě přepadla, i v práci. A neřeší to jen kolena

  Odpovědět
 57. Ahoj několik dní mě bolí koleno je mi 16 bolí mě když jsem v klidu i když chodím. Koleno začalo z ničeho nic ze dne na den bolet

  Odpovědět
 58. Ahoj Míšo,
  to mě mrzí, že tě to bolí, ale nenapsali jsi nic o pomoci, doporučení a tak 😀 vypadá to, jako by jsis tu přišla akorát stěžovat 😀

  Odpovědět
 59. Dobrý den, také mám dotaz. Je mi 19 let a už delší dobu mám bolesti koleně. Mám je jen parkrat v měsíci a pak je zase klid. Mám bolesti většinou večer. A boli nejvíce, když je noha v klidu. Nevíte co to způsobuje?

  Odpovědět
 60. Ahoj,v roce 2010 jsem měla úraz praveho kolene,tak ,jsem byla na pohotovosti,tam mi rekli,že to mam jen naražené,po dvou dnech jsem mela koleno čím dal vic natekle a bolestive,tak jsme jeli k lekari,tam mi vzali 100 ml krve,tim to neskoncilo tak me poslali na artroskopii,kde mi odstranili plíky z kolene. po roce me to stale bolelo,tak jsem sla na ortopedii a tam me poslali na rehabilitaci,kde jsem chodila na elektriku,stale me koleno boli,kdyz sportuji,hlavně v noci když mam koleno v klidu,. nevite co to zpusobuje nebo co bych mela udelat dal? moc děkuji za odpoved.

  Odpovědět
 61. Ahoj, je mi 21 a už tak dva roky mám bolesti kolen. Je to dost nepříjemné, většinou když se ochladí a je zima, i v létě když jsou vedra a začne pršet tak hrozná bolest, včera mě to začalo bolet až když jsem už skoro spala a v noci mě to i vzbudilo a bolest jsem mela az v kyčli, často cítím i vrzani v kolenou, je to fakt bolest, stalo se ze me to bolelo a musela sem nekam odjet a pri rizeni katastrofa, kdo ví co by to mohlo byt budu ráda, děkuji

  Odpovědět
 62. Bolest kolene je nepříjemná, hlavně když potřebuje být člověk v tu chvíli fit. Já zkouším kolagen na klouby a uvidím jak mi pomůže. Je mi teda 40, ale docela pociťuji bolest.

  Odpovědět
 63. Já třeba užívám od rosenpharma.cz, protože mi ho našla dcera, že má nejvyšší dávky kolagenu co našla.

  Odpovědět
 64. Zdravím, celkem dlouhou dobu mě bolí koleno při doteku, když na něj nechtěně kleknu tak je to strašná bolest… normálně mě nebolí, jen občas když jdu po schodech, bohužel už nevím jak ani kdy se to stalo. Nevíte někdo co by to mohlo být ?

  Odpovědět
 65. Dobrý den,

  popsané příznaky jsou hodně obecné a mohou sedět na leccos. Nicméně může se jednat buď o přetížení úponu čtyřhlavého stehenního svalu nebo o burstitidu. Více by se dalo říct z vyšetření lékařem nebo fyzioterapeute,

  Odpovědět
 66. Dobrý den, jsem cca dva roky po artroskopii- utržený med.meniskus. Ten prý poškodil kloubní dutinu, tak co šlo, ořezali. Před ask.celkem to celkem ještě šlo s občasnými bolestmi, ale po ask. bolest, bolest…Moc lituji, že jsem na to kývla. Na RTG mám prý na med.straně jen 20% chrupavky a lat.je zdravá. Mám prý podstoupit částečnou výměnu kloubu. Přiznám, že se mně do toho nechce. Jenže bolesti jsou velké. Koleno nebolí při jízdě na kole a to ani když v kole do kopce stojím. Prosím radu, co dělat, aby se stav zlepšil bez výměny. Nebo jestli má někdo zkušenosti s částečnou výměnou.

  Odpovědět
 67. Dobrý den, Táňo.

  Popsané strukturální problémy nemusejí být důvodem vašich bolestí kolene (což jste si bohužel ověřila ASK zakrokem, který byl bez efektu). Existují i jedinci s artrózou stupně 4 a nemají žádné bolesti. Pokud navíc popisujete, že se lepšíte pohybem, je zde šance, že se bolest dá odstranit konzeravtivní cestou. Rozhodně vyhledejte fyzioterapeuta se znalostí McKenzie metody. Dle lokality vašeho bydliště můžete hledat zde: http://www.mckenzieinstitute.org/cz/cs_CZ/pacient/terapeuti-cr/ McKenzie terapeuta doporučuji s dosaženou znalostí "D" a nebo vybírejte mezi MDT odborníky.
  Přeji mnoho zdaru a rozhodně vyzkoušejte MDT terapii dle McKenzie!

  Odpovědět
 68. Dobrý den.Je mi 30let,a začala jsem trpět bolestmi kolen.Už dříve se mi stalo,že se jakoby to koleno šprajclo,někdy zavrzalo.Ale nyní je to horší a horší.Nesportuji,nemám nadváhu ale mám mimčo.Kolena mě bolí v klidu,při chůzi a hlavně,když jdu ze schodů dolů,to je taková pichlavá bolest.Manžel si dělá ze mě srandu,že se rozpadám,ale ten neví jak to bolí.Zaměstnání jsem měla vždy takové,že jsem stála.Nevím co dělat,nerada bych šla k dr s nějakou prkotinou ale u tohoto fakt nevím…:(

  Odpovědět
 69. Dobrý den, Katko.

  Pokud cítíte jakousi překážku v pohybu, lze tyto obtíže řešit. Na základě vyštření podle Mechanické Diagnostiky a Terapie dle McKenzie. Doporučuji si najít fyzioterapeuta se znalostí McKenzie metody v místě Vašeho bydliště: http://www.mckenzieinstitute.org/cz/cs_CZ/pacient/terapeuti-cr/ McKenzie terapeuta doporučuji s dosaženou znalostí "D" a nebo vybírejte mezi MDT odborníky.

  Odpovědět
 70. Dobrý den, Radku.

  Pokud máte úlevu v pohybu, měly by být Vaše obtíže řešitelné aktivní rehabilitací (tedy ne elektro, magnet a spol.). I vám bych doporučila vyšetření podle Mechanické Diagnostiky a Terapie dle McKenzie. Najděte si fyzioterapeuta se znalostí McKenzie metody v místě Vašeho bydliště: http://www.mckenzieinstitute.org/cz/cs_CZ/pacient/terapeuti-cr/ McKenzie terapeuta doporučuji s dosaženou znalostí "D" a nebo vybírejte mezi MDT odborníky.

  Odpovědět
 71. Dobrý den, asi před třemi týdny jsem spadla ze schodu,na pravou nohu, ale bolí mě levá pod kolenem.Začla bolet asi týden nebo dva po pádu.Jak je to možné??? Díky

  Odpovědět
 72. Dobrý den, asi před třemi týdny jsem spadla ze schodu,na pravou nohu, ale bolí mě levá pod kolenem.Začla bolet asi týden nebo dva po pádu.Jak je to možné??? Díky

  Odpovědět
 73. Dobrý den, Mirko.

  Je možné, že jste si při pádu ze schodů "hnula" s bederní páteří a bolesti pod levým kolenem jsou přenesené "ze zad". To se stát může. Jiné vysvětlení takto "na dálku" mě nenapadá. Pokud budou obtíže stejné nebo horší, měla byste být vyšetřena fyzioterapeutem se znalostí McKenzie metody.

  Odpovědět
 74. Dobry den
  Citim neustalou bolest v obou kolenou nejvice do schodu nebo kdyz si sedam ci zvedam v levem koleni mi krupne pokazde kdyz ho v sede narovnam a nekdy v obou pri chuzi

  Odpovědět
 75. Dobrý den, cca 14dní zpět jsem si všimla, že při chůzi do schodů koleno jakoby podklesává, při větší námaze jakoby tupě bolí, ráno vše v pohodě, ale v průběhu dne už kulhám. Dle jedněch je to přetížený sval nebo úpony – stěhovali jsme těžké věci ze čtvrtého patra,fyzioterapeut zkoušel s nohou různé chvaty, které nebolely, bolelo jen pokud tlačil na sval, dle druhých to může být počínající meniskus, prý se tak může zpočátku projevovat. momentálně mám tejp a je to lepší, ale při náhodném pohybu mi v koleni nepříjemně lupne. Pomohl by klidový režim, nebo rovnou k lékaři? Děkuji 🙂

  Odpovědět
 76. Dobrý den, Michale.

  Pokud bolest trvá neustále, tedy i v klidu a nemeni se ani s zadnou polohou ani s pophybem… mohlo by se jednat o zanet. bylo by vhodné navstivit revmatologa.

  Odpovědět
 77. Dobrý den, Katko.

  Já bych být Vámi vyhledala fyzioterapeuta, který Vás vyšetří pomocí McKenzie metody. Je mozné, ze bolesti kolene jsou zpusobeny od bederni patere (zejmena, kdyz mate za sebou to stehovani). Zkuste se podivat na http://www.mckenziemetoda.cz

  Odpovědět
 78. Dobrý den, je mi 35 a problémy s kolenem mám od 15 let. RTG a vyšetřen8 neg., několikrát punkce, ortéza. Ortoped si neví rady. Poslední dny se bolest stupňuje. Bolí bodavě pod čéškou, z vnitřího boku a ze zadu. Koleno vrže, chvílemi až mravenčí k prstům. Bolest bych charakterem i intenzitou přirovnala k rukám zabořeným do ledu. Občas při chůzi vystřelí píchavá bolest, až se zatmí před očima. Při propnutí nohy koleno hlasitě lupne. Mám strach (mám Leidena), objednaná k jinému ortopedovi jsem až za 3 měsíce!!!! Úraz nebyl, na chir.ambulanci tedy nemám co dělat. Co myslíte, že to může být? Studený obklad je bolestivý, teplý nepomáhá, ortéza také ne. Cpu se Nimesilem, ale není to řešení. Děkuji za každý tip.

  Odpovědět
 79. Dobrý den, 3.3.se mi stal uráz uklouznul jsem a křuplo mi v koleni 4krát mi tahali s něho krev a po páté a po šesté jsem tam neměl nic, ale pořád mi na levé straně na levém koleni píchá a když si tam šáhnu a zmáčknu to, tak mi tam něco přeskočí a někdy mi pálí pod kolenem nevíte co to je? děkuji za odpověď…

  Odpovědět
 80. Dobrý den..
  Jsem po operaci endoprotezy kolena 18,4,2016 Vše je v pořadku, krasně jsem rozcvičila na dlaze uhel 120.. ohnu koleno bez problemu na 90 st. Ale co mi trápí jsou noční bolesti i po užítí prášku Novalgin, přes den nemusím nic užívat a bolest se dá normálně snášet, víceméně je to tlak, sevření kolem jizvy jako když je koleno stažené pevným obinadlem,, Máte prosím někdo také tyto pocity… děkuji za odpověď… D.

  Odpovědět
 81. DObrý den, Jitko M.

  Ve Vašem případě bych vyhledala fyzioterapeuta zabývající se McKenzie metodou. Orotped Vám bohužel nepomůže. Je možné, že Vaše koleno má příčinu potíží v bederní páteři, ale tím už se ortopedi většinou nezabývají. Pokud jste z Prahy a okolí, můzete se objednat na 602 777 701 více na http://www.rehabilitace-rehasport.cz Pokud jste odjinud, najděte si McKenzie terapeuta dle lokátoru zde: http://www.mckenzieinstitute.org/cz/cs_CZ/pacient/najdi-terapeuta/

  Držím palce!

  Odpovědět
 82. Dobrý den, Danielo.

  Je skvele, ze máte takto koleno rozcvicene. Byla jste operovana cca pred 1 mesícem. Kolenní kloub po totalni endoproteze ma nárok bolet klidne 3 mesice od operace. Budte proto trpeliva. Pokud by se obtize nemenily, urcite to reknete svému operaterovi. V rámci rehabilitace byste mela byt zaucena v péči o jizvu a starat se o ní minimalne 3 mesice od jejiho vzniku. Jinak vas muze omezovat v pohybu a delat srusty.

  Odpovědět
 83. Ahoj chtel bych se zeptat bolime prave koleno u cesky v levo kdyz jdu po schodech i ze schodu strsne to boli pripadam si jak duchodce. Zavodne plavu asi prvni hodinu nemůžu moc kopat noha a pak to je dobry ale kdyz vylezu z bazenu tak ani nemuzu poradne doslapnout

  Odpovědět
 84. Dobrý den Stando, jestli jsem pochopila správně, tak vás bolí pravé koleno z vnitřní strany. Pokud ano, může jít o přetížený m. sartorius (krejčovský sval), který patří k ohýbačům kyčelního kloubu. Další variantou může být problém ve vnitřním menisku nebo vazech kolenního kloubu. V obou případech je nutné navštívit ortopeda, který diagnozu stanoví. Poté je nutná rehabilitace a cvičení. Přeji pěkný den. Marková Marcela

  Odpovědět
 85. Když mě po běhu bolí kolena, jako že je to dost často, používám Mentholku konopné mazání z televizní reklamy a bolest mě do rána přejde.

  Odpovědět
 86. Dobrý den Jano, používání mastí je v pořádku, ale má pouze doplňující efekt. Zásadní je zjistit příčinu, proč kolenní klouby bolí. Příčin může být mnoho – svalové dysbalance, přetížené vazy, menisky, arthroza, bohužel i onkologické onemocnění. Přeji pěkný den. Marcela Marková

  Odpovědět
 87. Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Je mi 15 let. Asi před třemi měsíci mě začalo bolet pravé koleno, na vnitřní straně. Bolelo mě při chůzi, když jsem ho měla pokrčené a nebo když jsem ho namáhala. Asi po měsíci bolest přestala, ale teď znovu začala. Bolí mě vnitřní strana kolene a i trochu zepředu, když mám nohu dlouho ohnutou, když ji namáhám a teď cítím i bolest při chůzi. Žádný úraz se mi nestal a koleno není ani trochu oteklé. Nevíte, co by s tím mohlo být a co s tím dělat? Děkuji za odpověď 🙂

  Odpovědět
 88. Dobrý den Sandro, jak jsem již výše uvedla – může jít o svalovou nerovnováhu vycházející přímo z oblasti kolenního kloubu, nebo z oblasti kyčelní kloubů, pánve, bederní páteře. Bolest vnitřní strany kolene může provázet blokádu 3.žebra, zvýšeným napětím m. sartorius, plochonožím, postižením vazů nebo menisků. Navštiv s rodiči ortopeda, fyzioterapeuta nebo rehabilitačního lékaře. Přeji pěkný den. Marcela Marková

  Odpovědět
 89. Dobrý den chtěl bych se zeptat.Asi před 3 měsíci mě začalo bolet levé koleno je to nejspíš ze snowboardu,neni to nějak nesnesitelná bolest ale třeba při jízdě v autě ujedu 30 km a musim zastavit a protáhnout se jinak sotva sešlápnu spojku 🙂 navíc pod kolenem mám je trochu otok múžete někdo poradit o co jde, díky

  Odpovědět
 90. Dobrý den Martine, může se jedna o Bakerovu cystu, která vzniká jako důsledek chronického zánětu v kolenním kloubu. Zánět může vzniknout chronickým přetěžováním daného kloubu, provází dnu, revmatoidní artritidu nebo arthrozu. Určitě navštivte ortopeda. Cysta se řeší chirurgicky, konzervativně cvičením, v případě výše uvedených diagnóz i medikačně. Přeji mnoho zdaru Marková Marcela

  Odpovědět
 91. Dobrý den,

  naprosto z ničeho nic mě začalo od včerejšího rána bolet dost intenzivně pravé koleno … zvláště pokud je v klidu a chci třeba vstát ze židle. Docela intenzivně to bolí i při doteku v jednom místě (z vnitřní strany kolene). S tímto kolenem jsem neměl nikdy žádný problém (pouze v minulosti s levým při větší zátěži).

  Co mi poradíte?

  Děkuji, zdraví Fanda

  Odpovědět
 92. Ahoj Fando, tak to ti teda nezávidím. Zvláště, jsi-li sportovec a lyžař. Já bych radil, koleno vůbec nezatěžovat, nerozcvičovat, naopak šetřit, zafixovat tapem, ortézou, nebo elastickým obinadlem. Pokud bolest kolene do ponělka neustoupí, určitě navštiv ortopedickou ambulanci. Příčin náhle bolesti může být mnoho, nejspíš poraněni vnitřního menisku, nebo úponu stehenního svalu.

  Odpovědět
 93. Dobrý den, je mi 65 let a již 3 roky mám protézu pravého kolene. Vše bylo v pořádku, až do minulého týdne, kdy jsem uklouzla a narazila tímto kolenem do kovového zábradlí. Hybnost kloubu je v pořádku, ale bolest na tom jablku (z přední strany kolene) je velmi nepříjemná. Nemám tam žádnou modřinu, ani poranění kůže. Může ta protéza takle bolet?

  Odpovědět
 94. Zdravím Ludmilo, vlastní zkušenost nemám, ale můj otec měl také protézu kolene a udeřil se do něj. Dlouho ho to bolelo, tak jsem s ním jela k lékaři. Na rentgenu se ukázalo, že má prasklou čéšku. Nějaký čas používal na toto zraněné koleno ortézu. Víc se s tím nedelo dělat. Možná byste měla zajet k lékaři, můžete mít také čéšku (jablko) poraněné.

  Odpovědět
 95. Blíží se mi 60 roků. Celý život rekreačně sportuji, kolena mi nebolí, ale vržou. Asi to není správný výraz, nevím jak to popsat, je to takové rovnoměrné, tiché chrupání. Slyšel jsem, že se do kolen píchají nějaké injekce a že se opotřebovaná chrupavka něčím vyplní. Máte s tím někdo zkušenost?

  Odpovědět
 96. PO nutné extrakci endoprotézy kolenního kloubu kvůli metaloze a infekci uvažuje ortoped o artrodese.
  Zajímalo by mne,jak dlouhá je přibližně doba hospitalizace a zda po zhojení je možná chůze bez berlí či franc. holí. Děkuji.

  Odpovědět
 97. Čau Bohouši, mám mírné bolesti a vrzání obou kolen již několik let. Je to prý dle RTG artróza 2.-3. stupně. Ortoped mi do kolene v intervalu cca půl roku vždy něco na vyplnění poškožené chrupavky píchne a jsem pak téměř 4 měsíce bez bolesti. Zajdi na ortopedii a poraď se s lékařem.

  Odpovědět
 98. Ahoj, včera jsem hrál nohejbal, nebyl rozcvičený a hned při prvním smeči mne prudce zabolelo těsně nad kolenem. Dnes mi bolí to koleno celý den. Může to být poranění nějakého úponu? Mám to rozcvičovat, nebo reději šetřit?

  Odpovědět
 99. Já bych si s bolavým kolenem počkal takové 2-3 dny a zatím koleno určitě šetřil. Jestli se to nezlepší, pak se raději poraď s ortopedem.

  Odpovědět
 100. Dobrý den Karle, bolestivé koleno po úrazu bych doporučila nechat v klidu. Když bolest nebude ustupovat, zajít raději k lékaři nebo fyzioterapeutovi. Rozcvičovat se musí artrotické kolenní klouby, pokud diagnózu určí ortoped a cvičení doporučí (dle stadia artózy), ale vy jste měl úraz!

  Odpovědět
 101. Cca 1x ročně mám zánět v oku. Oční lékařka se ptala, zda nemám bolesti kloubů (kolena mne bolí již mnoho let, hrál jsem závodně volejbal a je mi 67). Předepsala mi kortikoidové kapky a mast. Příznaky zánětu zmizely do 14ti dnů. Může to mít s bolavými klouby nějakou spojitost?

  Odpovědět
 102. Dborý den, opakovaný zánět v očích a bolesti různých kloubů (nejen kolen), spojitost mohou mít. Lékařka by vás měla poslat na reumatologii, kde vám udělají reumatologické testy a případná spojitost bolestí kolen a zánětů v očích se potvrdí, nebo vyvrátí.

  Odpovědět
 103. Několik týdnů mne bolí při delší chůzi pravé koleno z vnější strany. Byl jsem na RTG a u ortopeda. Moc jsem nepochopil, co mi bolest působí, ani to, ptoč mi poslal na podiatrii, kde si bubu vše platit.

  Odpovědět
 104. Nejsem si vědom žádného úrazu kolen, nikdy jsem moc nesportoval, bolesti mi začaly plíživě asi v 50-ti letech. Také se mi na podiatrii moc nechtělo i když mi to ortoped doporučil, ale od té doby co mám a nosím odlitkové vložky do bot (přendavám si je do všech bot kam to jde), mne kolena téměř nebolí. Tedy pokud to nepřeháním s délkou chůze. Jak souvisí chodidlo s kolenem nevím, důležité je, že to funguje.

  Odpovědět
 105. Bolesti kolene mi začaly po dlouhém turistickém výletě. Měl jsem nevhodné boty a myslel, že to v jiných botách zase přejde. Nakonec jsem šel ke kamarádce fyzioterapeutce a ta mi na to koleno nalepila tejpy. Bolest se brzy zmírnila. Vložkám do bot jsem se ale nevyhnul a cviky které mne naučila cvičím stále. Teprve když mi ukázala chyby, které při chůzi dělám, jsem si uvědomil, jak může způsob chůze a zborcené klenby ovlivnit i koleno.

  Odpovědět
 106. Koleno mne bolelo již delší dobu a na radu kamarádky – cvičitelky – jsem se snažila bolest nevnímat a koleno stále rozcvičovat. Teď ho mám v sádře. Rada pro všechny, co je trápí bolesti kolen je: bez vyšetření a stanovené diagnózy lékařem, nebo fyzioterapeutem tyto klouby při bolestech raději sami nerozcvičujte!

  Odpovědět
 107. Hezký den, rád bych se podělil o moji zkušenost. Po 50-tce mě začalo bolet snad všechno. Hodně mě teď trápí kolena. Nevím jestli je to z práce nebo je moc namáhám, protože i hodně sportuju. Každopádně na takovou to bolest mi dost pomáhá mentholka extra. Tím, že je to chladivá konopná mast, tak bolest zmírní.

  Odpovědět
 108. Dobrý den Honzo, možná by bylo dobré si zajít také na nějaké odborné vyšetření, abyste věděl proč kolena bolí. Ať už k lékaři nebo fyzioterapeutovi a podle toho se pak zaměřit na řešení příčiny obtíží. S pozdravem Miroslav Brůža.

  Odpovědět
 109. Tablety od rosenpharmy mohu taky doporucit. 🙂 jsem velmi spokojena a kupuji i v rodine clenum jako darky napr na vanoce.

  Odpovědět
 110. Dobrý den.Vzdy po fotbalovem treninku me zacne bolet koleno na vnejsi strane prave nohy.Po par dnech bolest ustoupi.Boli hlave pri chuzi a ze schodu.Je to vzdy po tteninku..

  Odpovědět
 111. Dobrý den, Lucie.

  Bolest na vnější straně kolene může být způsobena i od bederní páteře. Také je možné, že v koleni je nějaká strukturální porucha – např. poškozený vnější meniskus apod. Na diferenciální diagnostiku je nejlepší zajít k rehabilitačnímu lékaři. S pozdravem, J. Kobrová

  Odpovědět
 112. Dobrý den. Již cca měsíc mě trochu bolí obě kolena, ale spíše je mám po delší nečinnosti zatuhlé a uvolní se opět až když mi v nich křupne. Mám v nich celkově takový divný pocit. Je mi 18 let a hodně sportuji tzn. posilování s vlastní vahou těla. Mohlo by jít jen o přetížení kolen?

  Odpovědět
 113. Dobrý den, Aneto.

  V tomto věku je to u děvčat co více sportují velmi běžné – zejména bolesti na přední straně kolene (tzv. anterior knee pain syndrom). Zkuste přední stehenní sval hodně protahovat na obou dolních končetinách a eventuelně provádět excentrická svalová cvičení na přední stehenní svaly (brždění dřepu). Pokud byste byla z Prahy a okolí, můžete mě navštívit v ordinaci zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/
  S pozdravem, Jitka Kobrová

  Odpovědět
 114. Zdravím, na začátku února jsem spadla na snowboardu a nějak špatně sem si pohla s pravým kolenem (při pádu se snowboard otočil s nohou zavázanou v něm) nemohla jsem na nohu pak pořádně šlápnout a ještě ten den mi koleno nateklo. Mazala jsem to mastí a stahovala ale bohužel jsem dalších 5 dní na to koleno musela chodir i přes bolest a neměla jsem možnost navštívit doktora (to bych musela umírat aby mě tam vzali, na podrobnosto se neptejte byl tp sileny kurz…) otok postupně ustal ale koleno mě bolelo ještě minimálně týden pp návratu domů s tim že se to začalo zlepšovat. Ale do nynějška mě občas to stejné koleno začne z ničehonic bolet, teď jsem ležela koukala na seriál najednou pohnu s nohou a zase stará známá bolest,kde to jakoby od kolene do stehna ale úplně nepoznám jestli přímo z kolene nebo jestli to bolí jen zepředu ale v podstatě mě z toho pak boli pulka stehna zepredu. Mazu to vždy voltarenem. Tak me spis zajima jestli ty bolesti mohou byt z toho urazu a jestli s tim mam jeste vubec neco delat..

  Odpovědět
 115. Zdravím,je mi 58 let mám po arthoskopii kolene 2,5 měs.byl mi odstraněn meniskus 80% LCM,chondropatii 3.st.koleno mě stále bolí ve stejném místě jak před operací,ale 3krát více hlavně chůze ze schodů a do schodů,jak dlouho ještě bolesti?Děkuji za radu

  Odpovědět
 116. Dobrý den, Zdeňku.

  Bolest je příznak který může být v souvislostí s důvodem vaší operace, ale také nikoliv. Pokud se jedná o hojení, do 3-6 měsíců byste měl být v pořádku. Pokud je bolest kolene stejná jako před operací, zřejmě má boelst příčinu jinde (například může být zdroj bolestí kolene v bederní páteři), než v kolenním kloubu.

  Odpovědět
 117. Dobrý den měl bych dotaz. Již delší dobu mě bolí koleno. Nejhorší je to v noci když je noha v klidu,Ted už začínám mít problém i při sezení v autobuse o autě ani nemluvím při delší cestě musím zastavit a projít se je to dost nepříjemná bolest která se projevuje i třeba při kleknutí především kdy se chci znovu postavit nebo chůzi ze schodů. Žádný úraz jsem neměl bohužel při práci často klečím. Po návštěvě lékaře mi udělal RTG kde údajně nic nebylo dostal jsem nějaký opich, ultrazvuk, mastičky atd nic nepomohlo bohužel teď se ty bolesti zhoršují. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za odpověď Soukup

  Odpovědět
 118. Dobrý den, Milane.

  Klidové a noční potíže poukazují na zánět, je možné, že se jedná o tzv. bursitidu – zánět tíhového váčku, kterých je v oblasti kolene asi 20 (stává se to lidem, co často klečí). Na RTG se zobrazují spíš tvrdé tkáně (kosti), takže tam bursa (tíhový váček) nemusel být vidět. Samozřejmě jsou zde i dlaší možné příčiny Vašich boelstí, ale tu burzitidu bych zkusila prověřit jako první – vyloučit tu mechanickou iritaci (klek) a zkusit tejpovat koleno tímto způsobem: http://www.tejpovani.cz/tejpovani-kolene-kinesiotaping
  Pokud by nepomohlo, můžete se objednat zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/ Pokud jste z Prahy a okolí. S pozdravem, J. Kobrová

  Odpovědět
 119. Dobry den, je mi 50 let, v praci sedim u pocitace, mam asi 20 kg nadvahu a krome kazdodenni jizdy na kole jinak nesportuji. Nikdy jsem nemel zadny uraz.

  Minimalne 2 roky mam bolest uvnitr praveho kolene pri delsi jizde v aute, zvlaste na dalnici, kdy je prava noha neustale na plynovem pedalu. Pomalu ale stale se to zhorsuje, nyni bolest zacina uz asi po jedne hodine jizdy a trochu se projevuje jeste nekolik hodin po jizde. Objevuje se ted i pri sezeni jako spolujezdec. V aute jezdim jen asi maximalne 2x az 4x za mesic, asi 5-6 hodin.

  Krome bolesti kolene me obcas boli i kycel prave nohy – po delsi chuzi, a noha i viditelne oteka. To je ale asi jina zalezitost, ktera s kolenem nesouvisi.

  Asi se objednam k ortopedovi, jake vysetreni bude vhodne, a jak postupovat dal?

  Dekuji, Michal.

  Odpovědět
 120. Dobrý den, ráda bych se připojila do diskuze, protože jsem se v příspěvcích některých z vás našla a trápí mě to stejné, akorát jsem tu nikde nenašla, co vám pomohlo nebo jaký byl postup léčení, aby jste se problému zbavili.

  Odpovědět
 121. Me kolena bolely strasne moc, hraji fotbal a mam sedave zamestnani.. Jediny co mi nejak opravdu pomohlo tak je alavis, sice to nechutna ale funguje takze za me ok

  Odpovědět
 122. Dobrý den,asi měsíc mě bolí pravé koleno,spíš vzadu v podkolenní jamce,silně vystřelující do celého stehna.Na rtg zjištěna artoza 2st.Bekerova cysta na ultrazvuku nezjištěna.Po obstsřiku ani po injekci Monovisc do kolene bolesti nepovolily.Myslíte,že bolest ve stehně může být od kolena?

  Odpovědět
 123. Dobrý den, jak píše pan Roman nic jiného než alavis mi nepomáhalo. Do doby než mi kamarádka doporučila Drinking gel aloe vera. Cena je téměř stejná nebo a několik málo korun vyšší, ale účinek rychlejší. ještě větší výhodou je, že je to přírodní produkt.Skládá se: 88 % gelu z listů Aloe Vera, 56 % vitamínu C4 a 60 % vitamínu E v denní dávce. Kdyby vás to někoho zaujalo ozvěte se 🙂

  Odpovědět
 124. Dobrý den,již 4 měsíce mě bolí koleno vzadu a na vnější straně.V klidu ne ,hlavně po delší chůzi a nebo delším stání nemohu pak nohu pro bolest pokrčit.Zrovna tak při jízdě na kole bolí koleno vzadu.Při sedu bolest vystřeluje do kyčle.Na rtg a ultrazvuku nic nezjištěno

  Odpovědět
 125. Přeji dobrý den.
  Je mi 71 let, mám asi 5 let po výměně obou kolenních kloubů. Chodím na túry,tančím,pracuji na zahradě. Zkrátka bez potíží. Nedávno jsem si zatančila na nedobré podlaze a v teniskách (rozehřátí před vlastním organizovaným cvičením)a začaly problémy. Kolena bolí (z přední strany) a moje aktivity jsou silně omezeny. Mazala jsem ibalginem, koňskou mastí – žádný efekt. Zašla jsem k praktickému lékaři- ten mi dal ketonovou mast a řekl pokud bolesti nepoleví, musím k ortopedovi. Moc se mi tam nechce. Nemáte náhodou někdo s podobnými potížemi dobrou radu?
  Děkuji a zdravím
  Jiřina

  Odpovědět
 126. Dobrý den, Jiřino.

  Spíš než ortopeda bych navštívila rehabilitačního lékaře a následně fyzioterapeuta. Je nutné nejprve vyloučit, jestli Vaše nově vzniklé potíže nemají původ v bederní páteři. Zejména jejich náhlý vznik u jinak bezproblémových kolen není pro periferní klouby úplně typický. Každopádně pokud jste z Prahy či okolí můžete se obrátit na Rehabilitaci Rehasport zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/
  Pokud jste mimopražská, doporučuji si najít fyzioterapeuta se znalostí McKenzie metody podle lokátoru terapeutů v blízkosti Vašeho bydliště zde: http://www.mckenzieinstitute.org/cz/cs_CZ/o-nas/jmenny-seznam-2/
  S pozdravem, Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT, Rehabilitace Rehasport

  Odpovědět
 127. Pro trvalé vyléčení je nezbytné odstranit příčinu této bolesti. Příčinou vzniku bolesti kloubů jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující chronické zánětlivé autoimunitní reakce těla, které poškozují naše vlastní tkáně, což se projevuje právě bolestí. Používám testy a měření, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto záněty v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste se bolestí kloubů sami trvale zbavili. Kontakt 608 155 338.

  Odpovědět
 128. Dobrý den jsem profesionální parkourista a tricker což je něco jako gymnastika,každopádně špatně jsem dopadl stranou nohy a a na pravé noze mě to bolí jakoby z leva vevnitř je mi 13let.děkuji za reakce

  Odpovědět
 129. Dobrý den, Jakube.

  Ve 13ti letech být v něčem profesionál je opravdu raritní! Gratuluji. Je možné, že jste si natáhl vnitřní postranní vaz kolene. Je vhodné tomu dopřát podporu v podobě kinesio tapu prostřednitvím vazivové korekce. Videonávod naleznete zde: https://www.tejpovani.cz/tejpovani-kolenniho-vazu-kinesiotaping
  Pokud by se v řádech týdnů nic neměnilo, navštivte raději ortopeda.

  Odpovědět
 130. při vztávání třeba ze židle mi bolest v koleni neumožní vztát bez pomoci rukou. pronikavá bolest uvnitř kolena mi to neumožní,podle teraupeuta nemám koleno poškozené a po tvrdí že po indikaci obstřiku mi pomůže jen revmatolog

  Odpovědět
 131. Dobrý den,chtěl bych se zeptat na možnou příčinu bolesti kolene. Je 41,hraji volejbal a po jednom hraní mě bolelo koleno. Při chůzi a ni běhu nebolí,ale když se zkouším dostat do dřepu,tak koleno zabolí a dřep nedokončím,musím nohu narovnat,trvá to už asi měsíc,děkuji

  Odpovědět
 132. Dobrý den, Martine.

  Bez klinického vyšetření a zátěžových testů se nedá na dálku přičina bolesti kolene určit. Je možné, že je koleno jen zablokované, ale také je možné, že jde o nějakou dysfunkci svalovou nebo může být bolest přenesená z bederní páteře. Pokud jste z Prahy a okolí, neváhetje se na nás obrátit zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/

  Odpovědět
 133. Dobrý den, nikdy jsem s koleny problémy neměla. Minulý týden jsme byli v Alpách, kde jsme hodně jezdili na kole a poslední den jsme si vyšli horu 1700 m.n.m., bylo to dost strmé. Na vrcholku mě začalo píchat v kolenu, cestou dolů se to jen zhoršovalo. Je to týden, koleno je nafouklé a stále dost bolí. ohnout ho můžu, ale jen pomalinku, když ujdu větší vzdálenost, bolí čím dál více. Musím tedy kulhat a pořád té bolesti uhýbám. Myslíte, že je koleno pouze namožené a mám tomu dát čas? Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
 134. Dobrý den, Jolano. Může se opravdu jednat jen o přetížení svalů, jejich úponů nebo jiných měkkých tkání, které jsou součástí kolenního kloubu. Je vhodné dát si pár dní klid od sportovních aktivit, kolena chladit například chladivým gelem https://www.rehabilitacnipomucky.cz/biofreeze-gel-chladivy-gel-proti-bolesti-zad-svalu-a-kloubu-118ml/ nebo kryosáčkem https://www.rehabilitacnipomucky.cz/therapearl-zabal-na-koleno/ Pokud by to nepřešlo do cca 3-5 dnů, vyhledejte rehabilitačního lékaře nebo fyzioterapeuta. S pozdravem, J.K.

  Odpovědět
 135. Dobrý den, v dubnu mi bylo pri artoskopii zjištěn přetržený přední zkříženy vaz a řasa. Původně to měl být meniskus. Bolela mě vnitřní strana kloubu. Úraz jsem nezaznamenal. Ráno jsem vstal a bolest na vnitřní straně kolene. Po týdnu jen mírně. Mám nyní trochu volné koleno, nevypadává, žádné velké bolesti, dřepy, klek v pohodě. Pouze to někdy mírně zaboli při chůzi ze schodů. Spíš mě občas zaboli opět ta vnitřní strana. Divné. Může to být třeba ještě odezva po artk. zákroku? Lze to řešit posílením svalů a nějakým mazáním, např. konopi, kostival atd…? Nebo raději plastiku. Je mi 40, cvičím pouze aikido, kolo. Děkuji.

  Odpovědět
 136. Dobrý den Michale,může se jednat o nestabilitu kolenního kloubu,zkusila bych podporu kolene v podobě kinesio tapu prostřednitvím vazivové korekce. Videonávod naleznete zde: https://www.tejpovani.cz/tejpovani-kolenniho-vazu-kinesiotaping a určitě cvičení na nějakých nestabilních plochách (typu bosu atd.), aby došlo k posílení svalů kolem kolenního kloubu, které kloub stabilizují. Pokud by se v řádech týdnů nic nezměnilo a bolest by přetrvávala navštivte raději ortopeda. Jestli-že ale bolesti nejsou nějak veliké s operací bych ještě počkala. Pokud jste z Prahy a okolí, neváhetje se na nás obrátit zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/ ráda vám s nějakým cvičením pomohu. s pozdravem T.H.

  Odpovědět
 137. Dobrý den, problémy s kolenem mám už delší dobu. Beru doplňky stravy na klouby ale jak bych mohla třeba výživou kolena ještě podpořit?

  Odpovědět
 138. Prosím máte zkušenosti s mastí, která opravdu pomáhá od bolesti kloubů? Máma má už dlouho revmatické bolesti, a v poslední době už nemůže ani bolestí spát…

  Odpovědět
 139. Já se také hodně trápím, a proto mám pořád v lékárničce nachystaný chladivý gel Perosin, který začne ihned po aplikaci chladit, a do druhého dne mám po bolesti.

  Odpovědět
 140. Kupovala jsem ho normálně v lékárně, koupíte ho v pilulce, benu, u maxe prostě v každé větší lékárně.

  Odpovědět
 141. Dobrý den, před týdnem jsem byla na zákroku BAKEROVY CYSTY, jehlou mi z podkolenní jamky vysáli cystu. Nyní mám stále velmi bolestivé celé koleno, je stále velmi ztuhlé, ikdyž se snažím s kolenem cvičit,dávám si na něj led,i mažu Olfen gel. Děkuji.

  Odpovědět
 142. No ještě že máme již takovéto možnosti operací a léčby. Podstoupila jsem artroskopii kolene a nejenže jsem byla schopná celkem rychle po zákroku fungovat, samotný zákrok ani netrval dlouho a ani jsem nebyla ve Forme Clinic hospitalizována a za to jsem byla ráda. Ale krémy taky používám preventivně.

  Odpovědět
 143. Holt kolena začnou bolet časem každého. Je to komplexní kloub který nejvíce namáháme a přetěžujeme. Celý život jsem běhal a jezdil na kole a to se mi taky okolo 35 roku života vrátilo v podobě ukrutných bolestí. Byl jsem na operaci a bolest se jen zhořšila. Denně jsem zapíjel až 5 prášků na tlumení bolesti. Až mi kamarádka doporučila gel Herbal Balsam. Ještě si pamatuji, že jsem na to koukal dost vyjeveně, takové malé balení, obsahuje to jen bylinky. Je to už 5 let a kolena mě už netrápí. Gel si mažu 3x denně. Jsem strašně rád, že jsem ho objevil. Dokonce jsem donesl i jednu pixlu svému doktorovi. Přeju Vám ať se Vám také uleví. Já už si na bolest nemohu ani vzpomenout jak je to dlouho.

  JS

  Odpovědět
 144. Dceři je 13 let, zavazuje si kolena jak jí bolejí. Nebo je tam tlak. Někdy ani nemůže ujít procházku. Skoro každý den si stěžuje a kolena si uvazuje. Nesportuje.Ani nemůže, právě pro ty problémy. Nohy jí i otékají. Dostala vložky na ploché nohy. Nemá moc svalů, kotníky a palce také mi přijdou jiné. Ortopedi nic – jen, že má ploché nohy. Má i velký prohyb páteře jak v kříži tak hrudník (hrbí se). Co má cvičit nebo kam s ní mám jít.

  Odpovědět
 145. zdravim. je na bolest kolene vhodne uzivat kloubni vyzivu? pripadne nejake masti nebo tak? posledni dobou, hlavne pri praci me zacalo hodne bolivat prave koleno a nevim si s tim rady. co vam pomaha?

  Odpovědět
 146. Pokud tě trápí bolest přímo v nějakém místě pak jsou dobré masti, krémy a gely, třeba Voltaren forte gel, nanést rovnou na to koleno, kde tě to bolí. Ibalgin si můžeš dát když bude nejhůř, ten tu bolest na chvilku zastaví. Kloubní výživa je dobrá z dlouhodobého hlediska, když chceš podpořit klouby. Zkoušel jsem Kloubin, Enzycol a Alavis. Enzycol mi moc nepomohl. Alavis s Kloubinem velice dobré, záleží jestli radši bereš kapsle nebo prášek. Když jsem bral Kloubin po měsíci mně přestalo bolet koleno. Zároveň vychází dost dobře cenově i při dlouhodobém užívání.

  Odpovědět
 147. Dobrý večer, asi před měsícem jsem si začala všímat slabé bolesti obou kolen když přisezení "nohu přes nohu". U jednoho to samo odeznělo ale u druhého se to stále jen zhoršuje, i když už takto nesedím. Je mi 19 a žádné namáhavé sporty už dobrých pár let nedělám. Koupila jsem si stahovací nohavici, která mi chvíli pomáhala, ale teď mi to bolest zhoršuje jen ještě více. Aktualne už nohu neskrčím ani nenapnu bez pichlave bolesti tésně nad čéškou a jakoby uvnitř kloubu. Na dotek mne bolí vnitřní strana kolene. Jsem objednaná k ortopedovi ale nejsem si jistá, že do té doby vydržím. Mohlo by se jednat o poranění vazů nebo je to něco závažnějšího?

  Odpovědět
 148. Update k předchozímu příspěvku..
  Přemýšlela jsem jestli se nejedná o zánět, natekle to ale n8jak nemám. Celkově na dotek není cítit žádný rozdíl od druhého kolene.

  Odpovědět
 149. Dobrý den pri větší fyzicke námaze, nesl jsem těžší pytel dobu, jsem si namohl zřejmě vazy v koleni. Bolest prvotní byla formou jakého si výronu, koleno se nedalo ohnout, nešel dřep. Postupně se koleno uvolňovalo, …Na mág.rezonanci se nic závažného nepotvrdilo. Stav kolena postupně vypadal dobře. Zkusil jsem se proběhnout , protáhnout asi po měsíci. A po sportu došlo opět ke zhoršení stavu , k věští bolesti kolem kolena a na omakem na vnitřním úponu. Jak stav řešit, o co jde? Děkuji Hnizdo.

  Odpovědět
 150. Samozřejmě je lepší jít k lékaři, abyste vyloučili možnost vážného zranění. Ale pokud je to jen malý zánět kloubu, měl by pomoci gel Artrolon. Prodává se bez předpisu, protože má přírodní složení. Ale funguje rychle a dobře odstraňuje bolest.

  Odpovědět
 151. Dobrý den v lednu jsem spadla na ledu s nohou jsem měla v pravém úhlu bolí mě z vnitřní strany chodím k lékaři už měsíc jsem doma orteza klid a mazání mám doporučené RMM AS můžete mi prosím říct jaký je rozdíl mezi tímto vyšetření a jestli není možné jiné vyšetření kde mi do kolene nikdo zatím nebude nic vrtat mám strach že to už bude pak pořád po zkušenostech známých děkuji

  Odpovědět
 152. Dobrý den, před týdnem jsem se hodně praštil, kousek nad kolenem z vnější strany nohy. Byla to strašná bolest a okamžitě mi v místě nárazu otekla noha.Otok mi během dvou dnů zmizel ale už týden mám šílenou bolest, potom co třeba chvilku sedím a následně vstanu. Naštěstí bolest rychle přejde.V noci nejvíc trpím, protože se hodně otačim a měním tak pozici nohy, bolest se tak opakuje několikrát za noc a nespím.Nema někoho z vás podobnou zkušenost,co to může být ?

  Odpovědět

Napsat komentář